دانش
صفحه اصلی > دانش > محتوای

معالجه درمان حرارت معدن

دانش پردازش حرارت معدن

فورج گرما پردازش دانش - فرش

اول، تعریف کنید:

فورج درمان حرارتي دوگانه خنک کننده و خنک کننده درجه حرارت بالا است و هدف آن این است که قطعه کار دارای خواص مکانیکی کلی است.

درمان جعل: پس از خنک کردن روش حرارت دادن درجه حرارت حرارت بالا به عنوان درمان جعل شناخته شده است. خنک کننده دمای بالا به میزان خستگی بین 500-650 درجه سانتیگراد اشاره دارد. فورجینگ می تواند عملکرد فولاد را به میزان زیادی تنظیم کند، مقاومت، مقاومت و چقرمگی آن بهتر است و خواص مکانیکی خوبی دارد. درمان جعل کردن برای صربت. سوربیت خوابیده با خنک کردن مارتنزیت شکل می گیرد و از طریق یک میکروسکوپ متالوگرافی نوری با بیش از 500 تا 600 بار افزایش می یابد. آن را با توزیع کاربید ها در ماتریکس فریت (از جمله Cementite) از سازه کامپوزیت مشخص می کند. این نیز یک سازمان رضایت مارتنزیت، ترکیبی از کاربید های فریت و دانه است. در این زمان فریت اساسا هیچ اشباع کربن ندارد، کاربید نیز یک کاربید پایدار است. در دمای اتاق یک سازمان متعادل است.

دوم، نمونه های نرم افزار جعل: 45 قلاب های فلزی

فورج اغلب در فولادهای ساختاری کم کربن (کم آلیاژ) استفاده می شود، همچنین در فولاد ریخته گری کم آلیاژ استفاده می شود. به طور خلاصه، الزامات مکانیکی اجزای ساختاری بالا باید فورج پردازش شوند. (سخت شدن و رطوبت؛ تصفیه حرارتی) مواد فلزی یکی از فرآیندهای عملیاتی حرارتی. مواد در خنک کردن پس از درجه حرارت بالا به نام معالجه درمان. هدف این است که فولاد دارای چقرمگی و قدرت کافی قوی با ویژگی های مکانیکی عالی است. مانند شفت عمودی، پیچ، دنده و غیره. معمولا پس از قطعات در پردازش، بلکه پس از خلوص خشن برای پردازش مکانیکی.

45 استوانه فولادی

45 فولاد فولاد کربن ساختاری است، عملکرد پردازش گرم و سرد خوب است، خواص مکانیکی خوب است، و قیمت پایین، منبع گسترده است، به طوری که به طور گسترده ای استفاده می شود. بزرگترین ضعف آن بالا بودن سختی پذیری، اندازه مقطع عرضی و نیازی به استفاده از قطعه نسبتا بالا نیست. 45 درجه حرارت رطوبت فولاد A3 + (30 ~ 50) ℃، در عمل، به طور کلی حد بالا را می گیرد. درجه حرارت رطوبت بالا می تواند سرعت گرمای قطعه را افزایش دهد، اکسیداسیون سطح کاهش می یابد و می تواند کارایی کار را بهبود بخشد. به منظور همسان سازی آستنیت قطعه کار، لازم است زمان نگهداری کافی داشته باشید. اگر ظرفیت واقعی نصب شده بزرگ باشد، باید مدت زمان عایق سازی را افزایش دهید. در غیر این صورت ممکن است ناشی از گرمای نامنظم ناشی از پدیده سختی ناکافی باشد. اما مدت زمان عایق بیش از حد طولانی است، دانه ضخیم، نارسایی اکسیداتیو خسارات جدی، تاثیر می گذارد کیفیت خشک شدن. ما معتقدیم که اگر کوره نصب شده بیشتر از مقررات مربوط به فرآیند باشد، حرارت و زمان گرمایش به 1 /

از آنجا که 45 سختی پذیری فولاد کم است، بنابراین باید میزان خنک کننده 10٪ محلول نمک را استفاده کنید. پس از قطعه قطعه کار در آب، اگر قطعه کار در آب سرد در آب نمک باشد، باید سخت شود، اما نه سرد، اگر قطعه کار در آب سرد در نمک باشد، می توان قطعه کار را از هم جدا کرد، این به این دلیل است که وقتی قطعه کار خنک می شود تا حدود 180 ℃، آستنیت به سرعت به مارنزیت تبدیل شده است. استرس بافت بیش از حد ناشی از. بنابراین، هنگامی که خنک شدن قطعه کار به سرعت به دمای درجه حرارت سرد می شود، باید روش خنک کننده آهسته را بکار برد. همانطور که درجه حرارت آب دشوار است درک شود، اگر عملیات با تجربه انجام شود، هنگامی که آب در قطعه کار متوقف شود، شما می توانید هوا خنک (مانند روغن سرد بهتر). علاوه بر این، قطعه کار در آب نباید استاتیک باشد، باید با شکل هندسی قطعه کار، به صورت منظم حرکت کند. محیط خنک کننده استاتیک با قطعه قطعه استاتیک، در نتیجه سختی ناهموار، تنش نامتعادل، تغییر شکل و یا حتی ترک خوردگی قطعه کار را از بین می برد. پس از خشك كردن سختي 45 فولاد بايد به HRC56 ~ 59 رسيد، احتمال مقطع پايين تر، اما نه كمتر از HRC48، در غير اينصورت، نشان مي دهد كه قطعه كار به طور كامل پوشیده نشده، سازمان ممكن است سوربيت يا حتی فریت را ظاهر كند، این سازمان از طریق رطوبت، هنوز در ماتریس باقی می ماند، نه به منظور جعل.

45 فولاد پس از خنک کردن درجه حرارت بالا، درجه حرارت حرارت معمولا 560 ~ 600 ℃، سختی مورد نیاز برای HRC22 ~ 34. از آنجا که هدف از پشته است به دست آوردن خواص مکانیکی جامع، بنابراین محدوده سختی گسترده است. اما نقاشی ها دارای الزامات سختی است، لازم است که دما را با توجه به نقاشی ها تنظیم کنید تا سختی را تضمین کنید. اگر برخی از قطعات شفت نیاز به قدرت بالا، سختی مورد نیاز در بالا؛ و برخی از چرخ دنده ها، با قطعات شفت گیره، اما همچنین بعد از فرزکاری، پردازش پلاگین، سختی مورد نیاز برای پایین تر. در زمان نگهداري خستگي، بسته به نياز سختي و اندازه قطعه کار، ما معتقديم که سختي پس از گرمايش بستگي به درجه حرارت رطوبت دارد، و زمان خاموش شدن نيست، بلکه بايد از طريق کار خيلي خوب باشد بیش از یک ساعت.


Jingjiang Jinlun ماشین تولید شرکت با مسئولیت محدود

S