دانش
صفحه اصلی > دانش > محتوای

آیا سطح فلنج اثرات خفیف روی مهر و موم دارد؟

آیا سطح فلنج بر روی مهر و موم اثر ناهموار دارد؟

آیا Flanges سطح نرم تر است بهتر است؟ در واقع، این مورد نیست، این نیاز به دیدن که در آن شما در حال استفاده، به طوری که فلنج خواهد شد زبری سطح مختلف، تولید کنندگان فلنج زیر به شما شرح مفصلی از کارکنان.

زبری سطح فلنج بر روی اثر مهر و موم تاثیر بزرگ، به ویژه هنگامی که استفاده از واشر غیر نرم، سطح زبری سطح مهر و موم شده یکی از علل اصلی نشت است. به عنوان مثال، چرخاندن سطح فلنج از چاقو یک مارپیچ است، استفاده از واشر فلزی، اگر مقدار زبری از بزرگ است، واشر نمی تواند مسدود تیغه چاقو تشکیل شده توسط شیار مارپیچی، تحت فشار، رسانه خواهد شد آن را نشت این ترانشه

واشر نرم افزاری سطح بسیار پایین تر از سطح فلنج را دارد، زیرا به راحتی قابل تغییر است و می تواند لبه برش را مسدود کند، بنابراین از نشت جلوگیری می شود. در واشر نرم، فلنج بسیار صاف است اما بد نیست، زیرا در این زمان مقاومت نشت رابط کاهش می یابد.

بنابراین، هنگامی که ما فلنج ها را می فروشیم می توانیم براساس محیط خودمان استفاده کنیم تا تأیید کنیم که آیا لازم است نقطه ضعف یا خشن باشد، البته نمی دانید که با کارمندان فلنج ها مشورت کنید، ما به شما بهترین ارائه می دهیم استفاده از برنامه

فلنج فولاد ضد زنگ، به دلیل اینکه فولاد ضد زنگ دارای مقاومت خوردگی خوب است، بنابراین می تواند قطعات ساختاری را برای حفظ یکپارچگی طراحی مهندسی فراهم کند. فلنج باعث ایجاد خوردگی، خوردگی، خوردگی و یا سایش نمی شود. فلوم های حاوی کروم همچنین قدرت مکانیکی و طول کشیدن بالا را در یکی از قطعات آسان تولید می کنند، می توانند با نیازهای معماران و طراحان سازه رضایت بخش باشند. تمام فلزات با اتمسفر اکسیژن واکنش نشان می دهند تا یک فیلم اکسید روی سطح ایجاد کنند. اگر حفره ها شکل بگیرند، سطح فولاد کربن را می توان با نقاشی با یک رنگ یا یک فلز مقاوم در برابر اکسیداسیون محافظت کرد، اما، همانطور که شناخته شده است، این حفاظت تنها یک فیلم است.

فلنج در استفاده از این فرآیند عبارتند از:

1، کروم فلنج لوله پس از سخت شدن استاندارد آمریکایی فلنج فلنج بزرگتر، مستعد ابتلا به ترک. اگر همان نوع الکترودهای فولادی ضد زنگ کروم (G202، G207) جوشکاری باید بیش از 300 ℃ پیش گرم شود و 700 ℃ پس از درمان آهسته خنک کننده. اگر جوش کاری نمی تواند درمان گرما پس از جوش باشد، شما باید از الکترود لوله فلنج (A107، A207) استفاده کنید.

2، فلنج، به منظور بهبود مقاومت در برابر خوردگی و جوش پذیری و افزایش مناسب مقدار عناصر ثبات Ti، Nb، Mo، و غیره، بهتر از فلنج کروم بهتر است. هنگام استفاده از همان نوع کروم، الکترود فلنج (G302، G307) باید بیش از 200 ℃ پیش گرم شود و 800 ℃ پس از خنثی کردن اطراف درمان. اگر جوشكاری نمی تواند گرما باشد، باید از الکترود اتصالات فلنج (A107، A207) استفاده كنید.

3 برای جلوگیری از گرما پوشش فلنج ناشی از خوردگی چشم، جوش باید بیش از حد، کمتر از حدود 20٪ از الکترود فولاد کربن، قوس نباید بیش از حد طولانی، سرد بین لایه ها، مهره های باریک مناسب است .

4، الکترود باید مورد استفاده قرار گیرد برای خشک کردن، نوع تیتانیوم کلسیم باید در 150 درجه سانتیگراد برای 1 ساعت خشک می شود، کم هیدروژن باید باید 200-250 ℃ خشک شدن 1 ساعت (نمی تواند تکرار خشک شدن، و یا آسان به پوست پوست پوست )، برای جلوگیری از جوشاندن خمیر روغن و دیگر خاک، به طوری که باعث نمی شود جوش برای افزایش مقدار کربن و بر کیفیت جوشکاری تاثیر می گذارد.

5، فلنج لوله جوش، با حرارت مکرر بارندگی کاربید، کاهش مقاومت خوردگی و خواص مکانیکی.

6، لوله فشار پایین می تواند فلنج سیم استفاده می شود، فشار بیش از 4 کیلوگرم با استفاده از فلنج جوش، الکترود باید مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر اکسیداسیون داشته باشد. یک واشر بین دو فلنج اضافه کنید و آن را با پیچ و مهره بچرخانید. فلنج های مختلف فشار ضخامت متفاوت دارند و از پیچ و مهره های مختلف استفاده می کنند.


Jingjiang Jinlun ماشین تولید شرکت با مسئولیت محدود

S